ЗАЗ VIDA

ЗАЗ VIDA

ZAZ Vida / ЗАЗ Віда

ZAZ Vida - легковий передньопривідний автомобіль Запорізького автомобільного заводу, що випускається з 2012 року. Назва моделі «Vida» є інтерпретацією латинського слова «Перемога». На рідному ринку старт продажів моделі відбувся в березні 2012 року. ZAZ Vida є, по суті, добре знайомим Chevrolet Aveo першого покоління (рестайлінг). Таким чином, компанія ЗАЗ хотіла зберегти «народний» Авео на ринку, так як на той час вже продавалося друга, більш нового покоління цієї моделі. Від класичного Aveo ZAZ Vida відрізняється «шильдиками» на фальшрадіаторной решітці, дизайном рульового колеса, рівнем комплектації. Також для моделі ЗАЗ Віда передбачені інші ковпаки коліс.

В інтер'єрі ZAZ Vida не має практично ніяких відмінностей з Aveo. Матеріали обробки цілком хорошої якості, відмінна ергономіка, досить простора. На українському ринку пропонується тільки одна модифікація моделі з двигуном, об'ємом 1.5 л. Базова комплектація включає подушку безпеки водія, протитуманні фари, електроприводи передніх стекол і бічних дзеркал, кондиціонер, атермальне скління, центральний замок. Є аудіопідготовка з 4-ма динаміками для підключення аудіопристроїв. 


У даній категорії немає товарів.

Український «Запорізький автомобільний завод» ЗАЗ спеціалізується на випуску легкових машин численних марок. Адміністрація фірми і основні цехи заводу знаходяться в місті Запоріжжя. У 1959 році на світ з'явився широко відомий «Запорожець» ЗАЗ-965, який за ціною був доступний радянським людям і користувався свого часу великим попитом. 1987 рік знаменний випуском легкових мікролітражок «Таврія», які у великій кількості з'явилися на дорогах Радянського Союзу. Одночасно в місті Мелітополі було організовано виробництво двигунів внутрішнього згоряння з охолодженням блоку циліндрів рідиною.

Нова віха в історії автомобільної компанії починається в 1998 році, коли Запорізький завод реформовано в ЗАТ «АвтоЗАЗ-Деу». Це спільне українсько-корейське закрите акціонерне товариство освоїло випуск легкого автомобіля «Таврія-Нова» та почало збирати з великих вузлів машини європейського класу - Nubira, Lanos, Leganza. Збірка проводилася в цехах Іллічівського заводу ГРП «ІЗАА». У 2004 році на ЗАЗ починається випуск російських ВАЗ-21093, ВАЗ-21099 і зарубіжних марок - «Ланос» (Т-150) і Опель Астра G. У 2005 році закінчується розробка Ланос-фургона, а на заводі ГРП «ІЗАА» починається випуск на базі TATA автобусів марки I-VAN. ЗАЗ в 2006 році придбав у Польщі автомобільний завод FSO Motor S.A., який експортував в Україну деталі для зборки ZAZ Lanos. Фірма АвтоЗАЗ-Деу випускає відомі марки автомобілів - Opel, Chery, Mercedes-Benz, Chevrolet, ZAZ і ВАЗ. Машини збираються або, спираючись на великі складальні комплекси, або, використовуючи повномасштабний конвеєр зі зварюванням і фарбуванням кузова.

За підсумками 2007 року на автозаводі ЗАЗ випущено понад 200000 автомобілів. З причини низького попиту на ринку в 2008 році виробництво «Таврії» зупинено. У 2009-му році на виробничих потужностях ЗАЗ стартувала збірка південнокорейських автомобілів KIA - Cee'd та Sportage. Роком пізніше Запорізький завод освоює випуск нової моделі ZAZ Forza, створеної на базі Chery A-13. Взимку 2011 року з виробництва знята популярна «Славута» зважаючи на нерентабельність, викликаної зниженням попиту. У 2012 році модельний ряд ЗАЗ розширюється новим автомобілем ZAZ Vida (перелицьована версія Chevrolet Aveo).