ЗАЗ 968

ЗАЗ 968

ZAZ 968 / ЗАЗ 968

Легендарний ЗАЗ 968 без всяких сумнівів можна назвати самим впізнанним автомобілем в країнах СНД. Модель «вийшла в люди» в 1971 році, як продовження діяльності запорізького заводу «Комунар». 968-й на конвеєрі змінив 966-ю модель ЗАЗ, яка в свою чергу є наступницею так званого «горбатого» (ЗАЗ 965). Своє жаргонне прізвисько «вухатий» ЗАЗ 968 отримав завдяки своєрідним воздухозаборникам на задніх крилах кузова, які служать для охолодження двигуна.

Через 6 років після початку випуску 968-ї моделі з конвеєра Запорізького заводу виїхав його модернізований варіант - ЗАЗ 968М. Його особливості полягали в дещо іншому оформленні «передка», більш сучасних задніх габаритах прямокутної форми. Також новий ЗАЗ 968М придбав більш технологічну приладову дошку, однак, з огляду на клас моделі, на будь-яку розкіш, високотехнологічність та якість розраховувати не варто - в салоні 968-го сімейства ЗАЗ переважає крайня аскетичність. На базі ЗАЗ 968 випускалися автомобілі для інвалідів. В цілому ЗАЗ 968-го сімейства простояв на конвеєрі 23 роки. «Запорожець» зарекомендував себе, як надійний, невибагливий автомобіль з хорошою прохідністю. Серед явних мінусів: низька безпека, архаїчність конструкції, слабкі динамічні характеристики.


У даній категорії немає товарів.

Український «Запорізький автомобільний завод» ЗАЗ спеціалізується на випуску легкових машин численних марок. Адміністрація фірми і основні цехи заводу знаходяться в місті Запоріжжя. У 1959 році на світ з'явився широко відомий «Запорожець» ЗАЗ-965, який за ціною був доступний радянським людям і користувався свого часу великим попитом. 1987 рік знаменний випуском легкових мікролітражок «Таврія», які у великій кількості з'явилися на дорогах Радянського Союзу. Одночасно в місті Мелітополі було організовано виробництво двигунів внутрішнього згоряння з охолодженням блоку циліндрів рідиною.

Нова віха в історії автомобільної компанії починається в 1998 році, коли Запорізький завод реформовано в ЗАТ «АвтоЗАЗ-Деу». Це спільне українсько-корейське закрите акціонерне товариство освоїло випуск легкого автомобіля «Таврія-Нова» та почало збирати з великих вузлів машини європейського класу - Nubira, Lanos, Leganza. Збірка проводилася в цехах Іллічівського заводу ГРП «ІЗАА». У 2004 році на ЗАЗ починається випуск російських ВАЗ-21093, ВАЗ-21099 і зарубіжних марок - «Ланос» (Т-150) і Опель Астра G. У 2005 році закінчується розробка Ланос-фургона, а на заводі ГРП «ІЗАА» починається випуск на базі TATA автобусів марки I-VAN. ЗАЗ в 2006 році придбав у Польщі автомобільний завод FSO Motor S.A., який експортував в Україну деталі для зборки ZAZ Lanos. Фірма АвтоЗАЗ-Деу випускає відомі марки автомобілів - Opel, Chery, Mercedes-Benz, Chevrolet, ZAZ і ВАЗ. Машини збираються або, спираючись на великі складальні комплекси, або, використовуючи повномасштабний конвеєр зі зварюванням і фарбуванням кузова.

За підсумками 2007 року на автозаводі ЗАЗ випущено понад 200000 автомобілів. З причини низького попиту на ринку в 2008 році виробництво «Таврії» зупинено. У 2009-му році на виробничих потужностях ЗАЗ стартувала збірка південнокорейських автомобілів KIA - Cee'd та Sportage. Роком пізніше Запорізький завод освоює випуск нової моделі ZAZ Forza, створеної на базі Chery A-13. Взимку 2011 року з виробництва знята популярна «Славута» зважаючи на нерентабельність, викликаної зниженням попиту. У 2012 році модельний ряд ЗАЗ розширюється новим автомобілем ZAZ Vida (перелицьована версія Chevrolet Aveo).