ЗАЗ 1103

ЗАЗ 1103

ZAZ Slavuta / ЗАЗ Славута

ЗАЗ «Славута» (індекс 1103) - вдале продовження малолітражної «Таврії», тільки вже в 4-дверному кузові типу ліфтбек і з повноцінним багажним відділенням. Виробництво «Славути» почалося в березні 1999 року на Запорізькому заводі. За рік до цього на ЗАЗ побували з ревізією корейські партнери Daewoo, які переглянули постачальників комплектуючих. В результаті була продовжена розробка більш місткої моделі на агрегатах ЗАЗ 1102 «Таврія», яку запорізькі конструктори почали ще в 95-му. В кінцевому підсумку з'явився компактний автомобіль з низькою собівартістю, збільшеним в порівнянні з «Таврією» об'ємом багажника і поліпшеним компонуванням внутрішнього простору.

Автомобілі ЗАЗ «Славута» свого часу були досить популярними на рідному українському ринку. Всього зійшло з конвеєра понад 140 тис. «Славут», що говорить про непоганий попит на внутрішньому ринку. Автомобіль отримав унікальний кузов ліфтбек, яким могли похвалитися лише деякі автомобілі (SEAT Toledo 1gen, Skoda Octavia). 300-літровий багажник досить непоганий для цього класу, що можна віднести до переваг «Славути». Є й недоліки: шумоізоляція, низька ступінь безпеки, тіснота для великих пасажирів на задніх сидіннях. Однак ідеальне відношення ціни до якості істотно посприяло популярності цієї моделі. У 2011 році ЗАЗ «Славута» з виробництва зняли.


У даній категорії немає товарів.

Український «Запорізький автомобільний завод» ЗАЗ спеціалізується на випуску легкових машин численних марок. Адміністрація фірми і основні цехи заводу знаходяться в місті Запоріжжя. У 1959 році на світ з'явився широко відомий «Запорожець» ЗАЗ-965, який за ціною був доступний радянським людям і користувався свого часу великим попитом. 1987 рік знаменний випуском легкових мікролітражок «Таврія», які у великій кількості з'явилися на дорогах Радянського Союзу. Одночасно в місті Мелітополі було організовано виробництво двигунів внутрішнього згоряння з охолодженням блоку циліндрів рідиною.

Нова віха в історії автомобільної компанії починається в 1998 році, коли Запорізький завод реформовано в ЗАТ «АвтоЗАЗ-Деу». Це спільне українсько-корейське закрите акціонерне товариство освоїло випуск легкого автомобіля «Таврія-Нова» та почало збирати з великих вузлів машини європейського класу - Nubira, Lanos, Leganza. Збірка проводилася в цехах Іллічівського заводу ГРП «ІЗАА». У 2004 році на ЗАЗ починається випуск російських ВАЗ-21093, ВАЗ-21099 і зарубіжних марок - «Ланос» (Т-150) і Опель Астра G. У 2005 році закінчується розробка Ланос-фургона, а на заводі ГРП «ІЗАА» починається випуск на базі TATA автобусів марки I-VAN. ЗАЗ в 2006 році придбав у Польщі автомобільний завод FSO Motor S.A., який експортував в Україну деталі для зборки ZAZ Lanos. Фірма АвтоЗАЗ-Деу випускає відомі марки автомобілів - Opel, Chery, Mercedes-Benz, Chevrolet, ZAZ і ВАЗ. Машини збираються або, спираючись на великі складальні комплекси, або, використовуючи повномасштабний конвеєр зі зварюванням і фарбуванням кузова.

За підсумками 2007 року на автозаводі ЗАЗ випущено понад 200000 автомобілів. З причини низького попиту на ринку в 2008 році виробництво «Таврії» зупинено. У 2009-му році на виробничих потужностях ЗАЗ стартувала збірка південнокорейських автомобілів KIA - Cee'd та Sportage. Роком пізніше Запорізький завод освоює випуск нової моделі ZAZ Forza, створеної на базі Chery A-13. Взимку 2011 року з виробництва знята популярна «Славута» зважаючи на нерентабельність, викликаної зниженням попиту. У 2012 році модельний ряд ЗАЗ розширюється новим автомобілем ZAZ Vida (перелицьована версія Chevrolet Aveo).